TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 03.12.2014 Çarşamba 07:30:00

Sağlık İçin Kan Şekeri Düzenlenmeli!

Sağlık İçin Kan Şekeri Düzenlenmeli!

Büyük önem arz eden “Az Olanın Gücü” konusuyla BENEO, bu yıl Amsterdam’da düzenlenen HiE Fuarında özellikle kan şekeri değerlerinin dengelenmesine odaklandı.

Büyük önem arz eden “Az Olanın Gücü” konusuyla BENEO, bu yıl Amsterdam’da düzenlenen HiE Fuarında özellikle kan şekeri değerlerinin dengelenmesine odaklandı. Firma, yiyecek ve içeceklerin kandaki glikoz tepkisini kendi bileşenlerinin nasıl yavaşlatabileceğini ve dolayısıyla sağlıklı yaşama katkısını gösteriyor. Kan şekerinin düzenlenmesinin yanı sıra, glütensiz ürünlere dair çözümlerini de sahneye çıkarıyor.

Diyabet, obezite gibi bulaşıcı olmayan hastalık vakalarının artmasının, yüksek glisemik indeksli diyetlerle bağlantılı olduğunu belirten firma, tüketicilerin düşük glisemikli ürünlerin sağlıklı beslenmeye katkı sağladığı konusundaki bilinci giderek arttıkça, kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olan önerilere rağbetin hız kazandığına dikkat çekiyor. Çeşitli kaynaklara dayanarak yaptıkları açıklamada, 2013’te düşük glisemik ile ilgili yapılan dünya çapındaki tanıtımlarda 2012’ye oranlara %20 artmış durumda olduğunu ve İngiltere'nin düşük glisemikli yeni ürün geliştirme alanında, 2012’ye kıyasla 2013’te %43 artış göstererek öncülük ettiğini bildiriyor.

Firma besinsel faydaların ilgi çekici ürünlere nasıl dönüştürebileceğini enerji jöleleri, kadifemsi meyveli yoğurt yudumları, glütensiz nefis yumuşak kekler, glütensiz çıtır çikolata çubukları ile tüketicilerine sunuyor.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER