TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 28.01.2016 Perşembe 17:57:44

Sinan Coşkun neden aday olduğunu açıkladı

Sinan Coşkun neden aday olduğunu açıkladı

Yaşamını insanların sağlıklı beslenmesi adına çeşitli platformlarda çalışmalar yapmaya adayan CMR Yayın Grubu Genel Yayın Yönetmeni Sinan COŞKUN, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu’nda görev almak için aday oldu.

Üniversite sınavında kazandığı Mersin Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ile tüm hayatı ‘Gıda’ oldu. İlk önce 2006 yılında sınıf arkadaşları ve bölüm arkadaşları ile ödev, bilgi, ders notu paylaşımı için ForumFood.net’i kurdu. Şu anda 43 bin gerçek üyesi olan ForumFood kısa sürede birçok üniversiteye yayıldı. Günümüzde 125bine yakın konu ve mesaj içeriği ile gıda sektörünün en kapsamlı sanal kütüphanesi haline geldi. ForumFood.net, 2009 yılında kurulan GıdaGündemi.com haber sitesi ile 2011 yılında tek çatı altında birleşti. 2014 yılından itibaren yazılı basına da el atan Sinan Coşkun, Gıda Gündemi adı altında yayınlamaya başladığı dergisini, Food Time ismi ile aylık olarak yayınlamaya devam ediyor. 

Sinan Coşkun, “Gıda, çok geniş bir konu. Mesleğim bana insanları doğru bilgilendirme sorumluluğunu veriyor. Ben de bu durumu iş olarak yaşamımda devam ettirirken, aynı zamanda gönüllülük esasına dayanan Gıda Mühendisleri Odası yönetiminde yer alarak sürdürmek istiyorum. Gıda Mühendisleri Odası’nda mesleğimiz adına güç oluşturarak meslektaşlarımıza her mecrada iyiyi ve güzeli sunma hedefindeyiz. Biz elimizi taşın altına koyduk. Gıda Mühendislerinin yapması gereken ise, bu hafta sonu yapılacak genel kurula katılım sağlamak. Meslektaşlarımız bizi yönlendirecek, görevlendirecek. Biz de mesleğimiz ve meslektaşlarımız için çalışacağız.” dedi.

DİĞER HABERLER