TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 20.04.2020 Pazartesi 20:19:29

'Süt aldım' dedi, poşetten cips çıktı

'Süt aldım' dedi, poşetten cips çıktı

Sultangazi'de sokağa çıkma yasağına rağmen bir marketin satış yaptığı ihbarını alan polis, markete baskın düzenledi. Polisin uyarıları üzerine kapalı olan kepenkler açıldı. İçeriden market sahibi ve alışverişi yapan bir kişi çıktı. Alıveriş yapan müşteri, süt almak için evden çıktığını bahane etti ama cips aldığı ortaya çıktı.

Sokağa çıkma yasağı ile birlikte Sultangazi'de denetimlerini arttıran polis, İsmetpaşa Mahallesi'nde bir marketin satış yaptığı ihbarını aldı. İhbar üzerine harekete geçen ekipler, adrese geldiklerinde marketin kepenklerinin kapalı olduğunu gördü. Polisin uyarısı üzerine kepenkler açıldı. Marketten elinde poşet olan bir kişi ile market sahibi çıktı. Polisi karşılarında gören şahıslar şaşkınlık yaşadı. Polisin, “Ne aldınız? Neden dışarıdasınız?" sorularına, alışveriş yaptığı anlaşılan şahıs, süt almak için dışarı çıktığını söyledi. Market sahibinin de akrabası olduğunu söyleyen kişinin cips ve peynir aldığı görüldü.

Ceza yememek için polisleri ikna etmeye çalışan müşteriye ve market sahibine 3 bin 150'şer lira idari para cezası kesildi.

Sigara almaya giderken yakalandı

Sultangazi'de yaşayan bir genç de Eski Edirne Asfaltı üzerinde bulunan benzin istasyonunun market bölümünün açık olduğunu öğrenince, istasyona gitmek için evden çıktı. Sokağa çıkma yasağını ihlal eden genç, denetim yapan polis tarafından durduruldu. Ekiplere, sigara almak için evden çıktığını söyleyen kişi işlemler için karakola götürülürken, yasağı ihlal ettiği için 3 bin 150 TL idari para cezası kesildi.

Ekipler, aynı noktada bir aracı da durdurdu. Sürücü ile yanında bulunan arkadaşının ekmek almak için fırına geldiğinin öğrenilmesi üzerine ekipler tarafından uyarıldı. 

DİĞER HABERLER