TÜRKİYE

Yayın Tarihi: 12.10.2017 Perşembe 16:45:00

Türkiye'nin gıda ürünleri bu isimle tanıtılacak

Türkiye'nin gıda ürünleri bu isimle tanıtılacak

Türkiye'nin dünya pazarlarına ihraç ettiği gıda ürünlerini Güney Kore'de tanıtmak için geniş kapsamlı bir etkinlik programı hazırlandı.

Ekonomi Bakanlığının Türk Ürünlerinin Yurt Dışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY Destek Programı kapsamında Ege  İhracatçı Birlikleri tarafından Güney Kore'nin başkenti Seul'de basın tanıtımı ve  tadım etkinliği organize edildi.

Ege İhracatçı Birliklerinden gıdayla ilgili 5 birliğin katıldığı etkinlikte, kuru incir, kuru kayısı, kuru üzüm, kuru domates, zeytinyağı, defne,  kekik, adaçayı, makarna ve bulgurun da aralarında bulunduğu ürünler, 25-28  Ekim'de gerçekleştirilecek Food Week Korea Fuarı'nda tanıtılacak.

Türk gıda ürünleriyle hazırlanabilecek Uzakdoğu damak tadına uygun  yemek tariflerinin tanıtılacağı etkinlikte, ünlü Türk şef İbrahim Önen'in  hazırlayacağı lezzetlerin tadımı yapılacak.

Ülkenin en önemli gıda fuarı Food Week Korea'da kurulacak Türkiye  standında, 25-28 Ekim'de günde iki defa düzenlenecek tadım etkinliklerine Güney  Kore'den ithalatçı firmalar, distribütörler, kamu temsilcileri, basın mensupları  ve ziyaretçiler katılacak.

AYLA FİLMİNİN BAŞROL OYUNCULARI KATILACAK

Tanıtım etkinliğinin en özel konukları ise Türkiye'nin Oscar'a aday gösterilen ve iki ülke arasındaki ilişkilere yönelik dramatik bir öyküyü  beyazperdeye aktaran Ayla filminin başrol oyuncuları olacak.

Kore Savaşı'na katılan Türk askerlerinden biri olan Astsubay Süleyman  Dilbirliği ile savaşta ailesini kaybeden Koreli küçük kızın hikayesinin  anlatıldığı filmin 27 Ekim'de yapılacak Güney Kore galasının ardından oyuncular  Kim Seol ve İsmail Hancıoğlu, fuardaki tanıtım etkinliğine katılacak.

DİĞER HABERLER