GIDA GÜVENLİĞİ

Yayın Tarihi: 17.02.2016 Çarşamba 12:58:36

20 bin kişiden sahte bal şikayeti!

20 bin kişiden sahte bal şikayeti!

Son bir yılda 174 Alo Gıda Hattı’nı arayan yaklaşık 20 bin kişi, sahte bal şikayetinde bulundu.

Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, tüketicilerin artık duyarsız olmadığını, en ufak tereddütleri durumunda 174 Alo Gıda Hattı’nı arayarak şikayette bulunduğunu belirtti.

Gıda Hattı’na gelen şikayetlerin başında sahte bal olduğunu kaydeden Yılmaz, “Şikayetler geçmiş dönemlere oranla daha fazla artmış görünüyor. Bu tüketicilerimizin ne kadar hassas olduğunu ortaya koyuyor" ifadelerini kullandı. Sahte bal şikayetlerinin artmasının, piyasada çok fazla sahte bal anlamına gelmediğini belirten Yılmaz, “Sadece tüketicilerin duyarlılığı arttı. Bu da bizi sevindiriyor” dedi.

Yılmaz, gelen ihbarların anında değerlendirilmeye çalışıldığına dikkati çekerek, "Üreticilerimizden isteğimiz şikayetlerine devam etmeleridir. Etiketsiz, barkodu olmayan ve kontrolsüz hiçbir balı almasınlar. Bu tür balları gördüklerinde ya da satan kişileri tespit ettiklerinde anında balın yerini ya da balı satan kişileri 174 Alo Gıda Hattı'na bildirsinler. Ancak bu şekilde sahte balla mücadeleyi daha etkin yapabiliriz. Bizim gözümüz kulağımız tüketicilerimiz" değerlendirmesinde bulundu. Bahri Yılmaz sahte balla mücadelenin sonuna kadar süreceğine de vurgu yaptı.

[ucluhaber]

DİĞER HABERLER