GIDA GÜVENLİĞİ

Yayın Tarihi: 16.02.2016 Salı 10:34:17

Esnafa gıda eğitimi mi geliyor?

Esnafa gıda eğitimi mi geliyor?

TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul belediyeleri ile ortak proje çalışmalarının ilkini 11 Şubatta yaptığı toplantı ile başlattı.

İstanbul Kadıköy Belediyesinin “GÜVENLİ GIDADA BİLİNÇLİ NOKTA”  projesinin ilk toplantısı 11 Şubat 2016 günü Kadıköy Akademi’de yapıldı. Toplantı, Kadıköy Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Teoman Aslan ve bölüm sorumluları, İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyeleri Nuray Güngöroğlu ve Okşan Altaş ve de Kadıköy Akademi yetkililerinin katılımı ile gerçekleşti.
 
”Güvenli Gıda da Bilinçli Nokta” projesinin amacına değinen İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyesi Nuray Güngöroğlu, “Kadıköy İlçesinde pilot bölge olarak seçilen Caferağa Mahallesi (tarihi çarşı) sınırları içerisinde bulunan gıda üretimi, servisi ve satışını yapan işletmelerde; işveren ve personele gıda güvenliği konusunda bilinçlendirme eğitimi verilmesini amaçlıyoruz” şeklinde açıklamada bulundu. Güngöroğlu ayrıca “projenin faaliyete geçirilmesi ile tüketicinin güvenli gıdaya ulaşmasına katkı sağlamış olacağız” dedi.
 

DİĞER HABERLER