GIDA GÜVENLİĞİ

Yayın Tarihi: 03.06.2014 Salı 09:45:00

Gece Yarısı Denetimi Yapıldı

Gece Yarısı Denetimi Yapıldı

Çiğli Belediyesi zabıta ekipleri ilçede faaliyet gösteren fırınlar ile unlu mamul üreten iş yerlerine gece yarısı denetimi yaptı. Gıda üreten işyerleri genel temizlik, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçirildi.

Çiğli Belediyesi zabıta ekipleri halk sağlığı açısından öncelik taşıyan gıda işyerlerini denetliyor. Belediye ekipleri bu kapsamda fırınlar ile unlu mamul üreten işyerlerinde, üretimin yapıldığı gece yarısı saatlerinde denetim yaptı. Zabıta ekipleri, yönetmelikler çerçevesinde denetimlerini genel temizlik, ürün gramajı ve ruhsat üzerinden gerçekleştirdi. Denetimlerde, kurallara uymadığı tespit edilen işletmelere ceza ve ihtar verildi. Denetimlerde ruhsata aykırı ekmek çıkaran 5 iş yerine ceza kesilirken, sağlıksız koşullarda çalışan 2 iş yerine de ihtar verildi.

Gıda üreten ve satan esnaflara yönelik denetimlerini aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, "Genel hijyen ugulamalarını yerine getirmeyen, gramaj ve ruhsat kontrolünden geçememiş işletmelere yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Çeşitli iş kollarında faaliyet gösteren iş yerlerinin vatandaşımızın sağlığını düşünmesi bizim için her şeyden önemlidir. Görevimizi en iyi şekilde yapma gayretindeyiz. Biz ne kadar iyi yaparsak halkımızda o kadar güvenli ve huzurlu yaşam sürer" dedi.

Etiketler ,

DİĞER HABERLER