KÜLTÜR - SANAT

Yayın Tarihi: 29.08.2016 Pazartesi 16:18:29

UNIQ İstanbul’da Tiyatro Zamanı!

UNIQ İstanbul’da Tiyatro Zamanı!

UNIQ İstanbul, yeşilliklerin içindeki açık hava sahnesinde tiyatro keyfi yaşatmaya devam ediyor.

BİRA FABRİKASI

31 Ağustos Çarşamba

Moda Sahnesi’ni Maslak’a taşıyan UNIQ Açıkhava Sahnesi, 31 Ağustos’ta gerçekleşecek “Bira Fabrikası” ile kördüğüm olmuş bir dünyanın düğümünü çözmeye doğru yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Oyun Hakkında: Asıl dertleri Las Vegas'a gidip çılgınca eğlenmek olan iç savaş galibi 2 savaşçı, Yüzbaşı Ölümü Sallamaz ile Onbaşı Asalak; işçilere donlarını indirtip içlerinden gözüne kestirdiğini kendine çocuk yapması için ayıran, şimdilerde Moulin Rouge'un baş dansçısı, 8 aylık hamile Patron Beyazbüyü; patronun seçimiyle üzerinde hak iddia edemediği bir çocuğu patrona hediye eden, adını patronun taktığı bir işçi: Scwanchen. Yer Batı'nın çok uzağında bir ülke. Koffi Kwahule, çığrından çıkmış, çıkarılmış bir dünyayı, kimsenin kendisini temize çekmesine fırsat vermeden herkesin gözüne sokuyor. Kördüğüm olmuş bir dünyanın düğümünü çözüyor Bira Fabrikası.
(Yazan: Koffi Kwahule Çeviren: Ezgi Coşkun Yöneten: Kemal Aydoğan Sahne Tasarımı: Bengi Günay Işık Tasarımı: İrfan Varlı Oynayanlar: Onur Ünsal, Necip Memili, Melis Birkan, Gürsu Gür)

Biletler Biletix’te.

SİVRİSİNEK DEDİN DE AKLIMA GELDİ

3 Eylül Cumartesi

UNIQ Açıkhava Sahnesi, 3 Eylül’de Sunay Akın ve Nihat Sırdar’la eğlenceli dolu bir oyuna ev sahipliği yapıyor; Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi! Oyunda; Sunay Akın ve Nihat Sırdar tarihten ve günümüzden ilginç olayları izleyicilere anlatırken, Türkiye radyolarının konuşan tek hayvanı ‘sivrisinek’ durmadan araya giriyor ve onlara eşlik ediyor. Türklerin davranışlarını ti’ye alan, komik haberlerden derlenen ve görüntülerle neşelenen ‘Sivrisinek Dedin de Aklıma Geldi’ oyunu yıllardır güncelliğin koruyor ve izleyenleri kahkahaya boğuyor.

 BÜTÜN ÇILGINLAR SEVER BENİ

5 Eylül Pazartesi

Moda Sahnesi’nin trajikomik evlilik hikayesi ‘Bütün Çılgınlar Sever Beni’, 5 Eylül Pazartesi UNIQ Açıkhava Sahnesi’nde! Kontrolden çıkmış bir kıskançlığın etrafında şekillenen hikayede, Mert Fırat ile Öznur Serçeler evli bir çifti, Volkan Yosunlu ise kendini bu evliliğin içinde bulan yakın arkadaşı canlandırmakta. Yönetmenliğini Kemal Aydoğan'ın yaptığı oyunun sahne tasarımı Bengi Günay'a, ışık tasarımı İrfan Varlı'ya ait.

Adres: Maslak / Ayazağa Caddesi No:4 (Her 20 dakikada bir İTÜ Ayazağa Metro çıkışı, Windowist karşısından ring servisi bulunmaktadır.)

DİĞER HABERLER