KİŞİSEL BAKIM

Yayın Tarihi: 01.03.2016 Salı 16:16:27

Cilt için patates suyu mucizesi!

Cilt için patates suyu mucizesi!

A, B, C vitaminleri, kalsiyum, fosfor, demir, potasyum, lif ve protein içeren patates suyu, limon yada bal ile karıştırılarak tüketilebilir.

Cilde faydaları nelerdir?

Cilt lekelerine karşı bu şifalı sebzenin suyu pres olarak uygulanabilir.

Yazın güneşte fazla kalınca ciltte güneş yanıkları oluşabilir. Güneş yanıkları insanların canını yakabilir. Patates suyu soğuk olarak güneş yanıklarının üzerine sürülerek kompres yapılırsa ferahlık, serinlik hissi verir ve rahatlama sağlar. Yatıştırıcı olarak kullanılabilir.

Bir cilt rahatsızlığı olan egzamaya iyi gelir, aknelere de fayda sağlar.

Cildi temizler. Genç bir görünüm sağlar.

Yüzünüzün parlak, cildinizin yumuşak olmasını ister misiniz? Cilt parlaklığı ve yumuşaklığı için yüzünüze her gün patates suyu uygulayabilirsiniz. Bir parça pamuğa patates suyu dökün ve göz çevrenize değdirmeden yüzünüzü silin. Bu uygulama sayesinde cildinizde kırışıklık da oluşması engellenecektir.

Gözlerinizin altında morluklar mı var? Uykusuzluk, yorgunluk, aşırı stres sebebiyle gözlerin altında morluklar oluşabilir. Göz altı morlukları için patates suyuna batırılmış pamuk topları gözlerin altındaki mor kısımlarda bekletilebilir.

Cildi beyazlatır, aydınlık verir.

Cildi toksinlerden arındırır. Kuru ciltler için losyon ve krem fayda etmiyorsa günde bir bardak kadar patates suyu içmek cilt kuruluğunu engeller.
Günün yorgunluğu için, yorgun bir cilt için ve yüz şişkinliğini azaltmak için bu şifalı sebzenin suyu ile yüzü silmek de yarar sağlar.

Birçok kadın yüzünde yıllarla oluşan kaz ayakları olarak tabir edilen kırışıklıklardan rahatsız olur. Yüzdeki kırışıklıklar, kaz ayakları ve koyu halkalar için zeytinyağı ile patates suyu karıştırılarak kullanılabilir.

[ucluhaber]
Etiketler patates, patates suyu, cilt,

DİĞER HABERLER