MAKALE

Yayın Tarihi: 06.06.2018 Çarşamba 11:25:00

Haziran-Temmuz burcunuza göre beslenme yorumları

Şebnem Ekşib

Haziran-Temmuz burcunuza göre beslenme yorumları

Koç

Ticari konular, akademik alanlar, girişimleriniz ve mesleki konularda ani gelişmeler yaşanabilir. Sözlerinize, söylemlerinize, ifade şeklinize dikkat etmeniz gereken 2 aylık bir süreç var. Haziran’da kardeş veya yakın bir arkadaşınızın evlilik kararı veya adımına eşlik edebilirsiniz. Ay ortasından itibaren yakın çevrenizden alacağınız destekler artacak. Özellikle kadın figürlerinden iş veya özel hayatınızla bağlantılı önemli destekler alabilir, hayatınızı kolaylaştırmaları adına fayda sağlayabilirsiniz.

Boğa

Bekarsanız teklifler almanız, sürpriz aşk ilişkileri yaşamanız veya aniden gelişen bir ilişkinin içinde olduğunuzu fark etmeniz olası. Duygusal konularda ay ortasına kadar bilhassa yeni Ay döngüsünde planlamadığınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bir süredir toparlamak istediğiniz finansal durum Haziran ayının ikinci yarısında toparlanabilir. Yurt dışı bağlantılı bir iş yapıyorsanız yine ayın ikinci yarısı güzel gelişmeler yaşanabilir.

İkizler

Kariyer alanlarınızda bir süredir devam eden sıkıntılar, dengesiz giden birçok konu Haziran ayında toparlanacak. Sosyal çevrenizle ilgili ilginç gelişmeler yaşanabilir. Yeni bir çevreye girebilir, ilginç insanlarla kontak kurabilirsiniz. Hayatınızdaki hedeflerin değiştiği bir dönem geçirmektesiniz. Duygusal ilişkileriniz adına 15 Haziran’dan itibaren güzel bir dönem başlıyor. Son birkaç aydır ilişkilerde kendinizi ifade ederken zorlanıyordunuz. Ayın ortasından itibaren dikkat çekeceğiniz, flörtlere açık bir süreç başlayacak.

Yengeç

Eğitim, yurt dışı planları, akademik konular, babanız veya yakın bir kişi ile ilgili hayatınızda bir süredir devam eden duraksamalar, sorunlar, engeller bu ay düzeliyor. Akademik çalışmalarınız varsa Haziran-Temmuz döneminde hareketli bir süreç yaşayacaksınız. Temmuz boyunca dikkat etmeniz gereken en önemli nokta evlilik, partnerle olan ilişki ve iletişiminiz olmalı. Evlilikte duygusal gelgitler, sıkıntılar açısından önünüzdeki süreç iyi yönetilmesi gereken bir döneme işaret ediyor.

Aslan

Haziran ve Temmuz, iş kontaklarınız adına hareketli etkiler barındırıyor. Temmuz ile gelen dönemde hızlı gelişmeler yaşanabilir. Kariyerinizde beklenmedik teklifler, oluşumlar, başlattığınız bir konu veya işin hız kazanması ve beklenmedik sonuçlar almanız olası. Son birkaç aydır iş konularında ilerlemeyen konular aniden yeni gelişmelerle farklı bir boyut kazanabilir. Birçok işi bir arada yapmak durumunda kalacağınız hareketli bir ay olacak ki planlı hareket edin ve sakin ve esnek olmaya gayret edin.

Başak

Evlilik ve ilişkilerinizle ilgili son dönemde devam eden duygusal karışıklıklarınız Haziran ayının ikinci yarısında daha kararlı adımlar atmanızla birlikte netlik kazanmanıza yol açacak. İş ilişkileriniz, ortaklıklarınız dahil olmak üzere her türlü ikili ilişkilerinizde üzerinizdeki pus perdesi adeta aralanıyor ve beklentilerinizi gerçekleştirmeye yönelik cesur adımlar atmanıza neden oluyor. İş konusunda bir kadından destek alma ve yeni bir yön bulma potansiyeliniz söz konusu.

Terazi

Ebeveynlerinizle ilişkiler açısından iletişimde kavgadan, tartışmadan uzak durmaya gayret edin, sonuç almanız zor olabilir. Huzurunuzu bozan kişi veya yakınlarınıza daha tepkisel davranmanız söz konusu. Bu nedenle iletişime önem vererek bir süredir sabrettiklerinizi ani bir şekilde dışa vurmadan önce düşünmeden hareket etmeyin. İkili ilişkilerinizde konuşmanız, aktarmanız gereken zihninizi meşgul eden konuları aktarmak için daha cesur ve girişimci olacaksınız ama bunu yaparken dengede kalmaya da dikkat etmeniz önemli olacak.

Akrep

Sağlık konuları bu ay boyunca gündeminizde olabilir. Sağlık sektöründe çalışıyorsanız, bu süreç yoğun bir tempoda olacağınız bir aya işaret ediyor. Alerjiler başta olmak üzere, ay boyunca sağlığınıza özen göstermeniz yerinde olur. Bağışıklık sisteminize önem vermeniz, özellikle ay ortasında sizin için önemli. Mesleki konularda planlı hareket etmek, acele etmemek ve iş arkadaşlarınızla iletişiminize önem vermek koşuluyla yoğun ve başarılı bir ay geçirebilirsiniz.

Yay

Yeni biriyle tanışma, ilişkilerde hızlı gelişmeler yaşama, ani ve beklenmedik kararlar alma potansiyeliniz hayli güçlü. Bu ay gerek ilişkiler, gerekse iş ve güncel hayatınızda planlı olmakta zorlanabilirsiniz. Zor durumda kalmamak için özellikle duygusal konularda konuşmalarınızda ölçülü olmanız, konuştuklarınıza dikkat etmeniz özellikle Haziran ve Temmuz ilk yarısı önemli olacak. İş görüşmeleri, kontaklar kurma, satış ve pazarlama, reklam veya insan kaynakları alanında çalışmalarınız varsa ayın ikinci yarısıyla temponuz artacak.

Oğlak

Bu ay aceleyle ve düşünmeden kararlar vermeyin, gemileri yakmayın. Burcunuzda bulunan Mars, ifade şekliniz, kendinizi ifade etmeniz, ticari bağlantılar, erkek figürlerle olan ilişkileriniz adına hayli gergin ve atraksiyon içinde hareket etme eğilimiz yüksek olacak. Yükselen burcu Oğlak olanlar bu konulara daha fazla dikkat etsinler. Ay ortasında ki etkiler ilişkiler, çocuklar ve aşk hayatınızda yeni gelişmeleri ve başlangıçları aktive ederken, bu alanlarda beklemediğiniz gelişmeler yaşanabilir.

Kova

Önünüzde iç dengelerinize önem vermeniz gereken bir ay var. Etkiler; rakipler ve arkanızdan iş çevirenler açısından riskli bir döneme işaret ediyor. İş ve günlük hayatınızda farkında olmadığınız düşmanlıklar ve aslında dostunuz olmayan kişilerle yüzleşmeniz söz konusu. Aşk ve ilişkiler adına 15 Haziran’dan sonra daha rahat ve keyifli olacaksınız. İlişkilerde ayın ikinci yarısı flörtlere ve sürpriz aşklara dönük olacağınız etkiler var.

Balık

Hayatınızdaki hedefleriniz, yapmak istedikleriniz adına beklettiklerinizi düzene koyma ve adım atmaya yönelik cesur girişimler yapacağınız bir ay sizi bekliyor. Konuşmalarınıza ay sonuna kadar dikkat edin. Yazılı veya sözlü verdiğiniz her türlü taahhüt için kontrol etmeden, danışmadan imza atmayın, evrak teslim etmeyin. Para konularında, ticari alanlarda düşünerek ve kontrol ederek, aceleye getirmeden hareket etmeniz gerekiyor.

YAZARIN SON 5 MAKALESİ