RÖPORTAJLAR

Röportaj Tarihi: 30.03.2018 Cuma 17:20:00

Müzik dünyasının sevilen ismi Arman ile beslenme alışkanlıklarını konuştuk

Müzik dünyasının sevilen ismi Arman ile beslenme alışkanlıklarını konuştuk

KONUK: Arman

RÖPORTAJ: Barış POLAT

İlk stüdyo çalışması “ARMAN” albümüyle müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan ARMAN, Eylül ayında “Azad Et” şarkısıyla tekrar ses getirdi. Beslenme alışkanlıklarını ve spora olan düşkünlüğünü anlattı.

Müzik dünyasının yeni ismi ARMAN’ı tanıyabilir miyiz?

Hep söylediğim bir söz vardır: “Şarkılarım, duygularımı ve düşüncelerimi ödünç verdiğim anlardır”. Bu çocuk kimdir, nasıl biridir, olaylara bakışı ne gibi soruların bütün cevabı şarkılarımda.

Müziğe olan ilgi ve yeteneğinizi ne zaman keşfettiniz?

Lise yıllarında. Herkesin gençken yaşadığı o karma şık duygu halleri bende müzik ve şiirle etkisini gösterdi. İkisini birleştirmek de bana kaldı.

İskender Paydaş gibi bir isimle çalışmanın avantajı oldu mu?

Ülkenin en iyi ve en popüler restoranlarından birinin mutfağında piştim. Daha söze gerek var mı?

Çalışmalarınız nasıl gidiyor? Ufukta yeni bir albüm, konser veya farklı bir çalışma var mı?

Farklı farklı projeler var. İnandığım bir iş olduğu sürece her cepheden karşınıza çıkabilirim. Konumuzla da alakası olduğu için şöyle özetleyebilirim; yemeğe farklı farklı baharatlar katmak hoşuma gidiyor. J

Söz ve müziklerde de imzanızı görüyoruz. Yaratıcılığınızı neye borçlusunuz? İlham kaynağınız nedir?

Beni etkileyen her şey diyebilirim kısaca. Kimi zaman yaşadıklarım, kimi zaman ise duyduklarım bile yeterli olabiliyor. Özellikle bir şey üretmeliyim diye başlamıyorum asla. Kendiliğinden gelişiyor. Ama şu da bir gerçek ki dünyayı yaşadıkça her geçen gün daha az şaşırır hale geliyorsunuz. Gerek sevgi gerek acı; bunları daha küçük yaşamak ne kadar güzel, orası tartışılır.

Düzgün bir vücuda sahip olmak için neler yapıyorsunuz? Spor hayatınızın neresinde duruyor?

Spor, hayatımın olmazsa olmazıdır. Gitmediğim günler kendimi depresyona girmiş gibi hissettiğim için her gün vakit ayırıyorum.

Beslenme alışkanlığınız nasıl? Canınızın istediği her şeyi yiyenlerden misiniz, yoksa yediğiniz her şeye dikkat edenlerden misiniz?

Ciddi anlamda spor ile ilgilendiğim için konu yemek olduğu zaman miktarda asla kısıtlamaya gitmem. Deyim yerindeyse çatlayana kadar yerim. Ama çeşit olarak birçok besinden de uzak dururum. En başta geleni ise şeker ve şekerli gıdalar.

Mutfağa girer misiniz, yemek yapmayı seviyor musunuz? En iyi yaptığınız yemek nedir?

Mutfakta vakit geçirmek gerçekten hoşuma gidiyor. Yemek yapma esnasında yenilikçi ve maceraperest olduğumu itiraf edemeyeceğim ama neden olduğunu çözemesem de huzur verici bir hobi.

Asla yemem veya yemezsem yaşayamam dediğiniz bir yiyecek var mı?

Kırmızı et düşkünüyümdür. Amerikan usulü Steak de olsa Türk usülü kebap da olsa fark etmez. Afiyetle yerim. Uzakdoğuluların garip bir yemek anlayışı var. Bir kere de canlı canlı şahit olmuştum. Büyük konuşmamak lazım ama sanırım böcek türü şeyler yiyebileceğimi sanmıyorum.

Sıklıkla dışarıda yemek yer misiniz? Favori mekanınız ve yemeğiniz nedir?

Özellikle bir restoran arayışım olmuyor hiçbir zaman. Ama kırmızı ete düşkünlüğümden dolayı tercihlerim de o yönde oluyor. Sofrayı güzel yapan sadece yemekler değil, beraber sofrayı paylaştığınız insanlardır bence. Sevdiğim dostlarım veya ailem olduğu sürece mekan ve yemek tercihi çokta önemli değil aslında.

Dünya mutfaklarından en sevdiğiniz hangisi?

Türk mutfağı kesinlikle. Bizdeki zenginliği, gerek görsel gerek tatsal şöleni hiçbir yerde göremedim daha. Kıymetini bildiğimizden emin değilim.

Son olarak Food Time dergisi okuyucularına ve GidaGundemi. com sitesi takipçilerine neler söylemek istersiniz?

Sağlıklı beslenmek gerçekten çok önemli. Yavaş yavaş daha popüler bir hale gelse de Türkiye’de hala göz ardı edilen bir konu bence. Vücudumuz yediklerimizden oluşuyor sonuç olarak. Sizin gibi mecralar sayesinde daha bilinçli bir tüketici olmak bizlerin elinde. Teşekkürler.