SEKTÖRDEN

Yayın Tarihi: 14.11.2017 Salı 11:50:00

Barilla Gıda İnsan Kaynakları’nda bayrak değişimi

Barilla Gıda İnsan Kaynakları’nda bayrak değişimi

İnsan kaynakları politikaları ile sektörde fark yaratan ve dünyanın en itibarlı 25 markası arasında yer alan Barilla’nın Türkiye İnsan Kaynakları Müdürü Hüseyin Coşkun, Merkez Avrupa İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak atandı. Coşkun’dan boşalan pozisyonu ise 2008 yılından bu yana Barilla Gıda İnsan Kaynakları Departmanında görev alan Nilay Hanadan üstlendi.

140 yıldır hem insanlar hem de gezegen için sağlıklı ve iyi gıdalar üreten küresel gıda lideri Barilla, Türk yöneticileri global pozisyonlarda görevlendirmeyi sürdürüyor. On yıldır Barilla Gıda İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak görev yapan Hüseyin Coşkun, Merkez Avrupa Kıdemli İnsan Kaynakları Müdürlüğü görevine getirildi. Hüseyin Coşkun’dan boşalan pozisyona ise 2008’den bu yana Barilla Gıda İnsan Kaynaklarında çeşitli sorumluluklar üstlenmiş olan Nilay Hanadan atandı. 2020 yılına dek tüm dünyadaki kadın yöneticilerinin oranının en az yüzde 40 olmasını hedefleyen Barilla Grup, bu atamayla birlikte Türkiye yönetim ekibindeki kadın çalışan oranını yüzde 30’a çıkardı.

Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık bölümünden mezun olan Hüseyin Coşkun, yüksek lisansını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İşletme üzerine yaptı. Halen yönetim ve organizasyon üzerine doktorasına devam eden Coşkun, profesyonel iş hayatına 2000 yılında Siemens’de Eğitim Uzmanı olarak başladı.

2007’ye kadar Siemens İnsan Kaynakları’nda farklı sorumluluklar üstlenen Coşkun, daha sonra Mercer Danışmanlık’ta ağırlıklı olarak ücret ve performans yönetimi alanlarında Türkiye ve Ortadoğu bölgelerinden sorumlu olarak görev aldı. 2008 yılında Barilla Gıda Türkiye, Orta Doğu ve Afrika’dan Sorumlu İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak göreve başlayan Hüseyin Coşkun, 2015’ten bu yana Barilla’nın Global Çeşitlilik ve Katılım Kurulu’nda Asya, Afrika, Avusturalya (AAA) bölgesini de temsil etti. 1 Kasım 2017 itibari ile Almanya Köln’de yerleşik olarak Merkez Avrupa İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak göreve başlayan Coşkun, evli ve 2 çocuk babası.

Barilla Gıda İnsan Kaynakları Departmanında görev alan Nilay Hanadan ise 2004 yılında Uludağ Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri bölümünden mezun oldu. Çalışma hayatına Erikli & Nestle Waters Bursa’da İnsan Kaynakları Departmanı’nda başlayan ve aynı şirkette sırası ile uzman, yönetmen ve süpervizör pozisyonlarında görev alan Hanadan, 2008 yılında İnsan Kaynakları Yöneticisi olarak Barilla Gıda kadrosuna katıldı. 2017 Ocak ayında Türkiye, Orta Doğu ve Afrika İnsan Kaynakları Müdürlüğü pozisyonunu üstlenen, evli ve bir çocuk annesi Nilay Hanadan, 1 Kasım 2017’den itibaren Barilla Gıda İnsan Kaynakları Kıdemli Müdürü olarak görevini sürdürmekte.

DİĞER HABERLER