SEKTÖRDEN

Yayın Tarihi: 08.05.2017 Pazartesi 13:47:43

Ekol Food 3 Ulusal Aşçılık Kampı'nın destekçisi oldu

Ekol Food 3 Ulusal Aşçılık Kampı'nın destekçisi oldu

Bolu-Mengen'de düzenlenen 3. Ulusal Aşçılık Kampı'nda ana gıda destekçisi olarak Ekol Food dikkatleri üzerine topladı.

  ASOMDER koordinatörlüğünde 30 Nisan-7 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleşen 3. Ulusal Aşçılık Kampı’nın ana gıda tedarikçisi yine Ekol Food‘du.

Firma sahibi Önder Bilen’in Mengen Aşçılık Lisesi mezunu ve aynı zamanda Asomder kurucu üyelerinden olması sebebi ile bu organizasyon Ekol Food için daha kıymetli ve önemli hala gelmesine sebebiyet veriyor.Ekol Food kamp boyunca sürekli Mengen’de öğrenciler ile birlikte olup gerek çadırda ürün eğitimlerine devam ederek gerekse ders esnasında ürün tedarikinde yaşanan durumları bizzat öğrenciler ile paylaştı.

Ayrıca kurumsal şefi Barış Sönmez Işık ve Pazarlama Müdürü Bahar Gülbeyaz kuruluşundan bu yana Ekol Food’un gelişimini ve ithal ve yöresel peynirlerin yapım aşaması ile ilgili bilgileri konferansta tüm öğrencilere aktardılar.3. Ulusal Kampının kapanış gününde ana gıda destekçisi olduğu kampta Asomder başkanı Levent Demirçakmak tarafından kampa verdiği desteklerden dolayı Önder Bey’e verdiği anlamlı hediye sonrasında Önder Bilen her zaman böyle anlamlı organizasyona destek vereceklerini her yıl kampın daha da büyüyeceğini inandığını belirtti.


                                                                             
EKOLFOOD Hakkında

Mengen Aşçılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde 1995 yılında mezun olan Önder Bilen 8 senelik aşçılık deneyiminden sonra memleketi olan Bolu’dan mantarların toplanıp değerlendirilmediğini fark ederek kullanıcı olduğu porçini mantarların satışı ile ilk ticarete başlamıştır.Sonrasından Mengen yöresel ürünler ile devam ederek şeflerden gelen istekler doğrultusunda çeşitliliğini arttırdı. Ürünlerin çeşitlenmesinde Önder Bilen’in müşteri yorumlarına dikkat etmesi kadar okumuş olduğu aşçılık lisesinin ve mutfak geçmişinin de faydası yadsınamaz bir gerçektir.Yıllar içinde vizyonu ile birlikte ürünleri,depoları,organizasyonu ve işe bakış açısı değişerek gelişen Ekol Food, gastronomi ile ilgilenenlerin çok yakından tanıdığı, sektöre öncü firmalardan biri haline geldi.

25 metrekarelik bir ofisten porçini mantar satışı ile başlayan hikayenin şu an da 64 ülkeden,17 ürün grubu ve 2500 e yakın ürün satışı tüm Türkiye ve K.K.T.C’ye yapılmaktadır.  Avrupa, Uzakdoğu, Amerika , Hindistan, Ortadoğu gibi pek çok Dünya ülkelerinden ithal ettiği karakteristik ürünler ile ismini Türkiye’nin tüm yeme içme sektörüne duyurmuş, yakın zamanda Türkiye’nin yöresel ürünlerini ihraç yolunda başarılı çalışmalara imza atmaya başlamıştır.

https://www.facebook.com/ekolfood

https://twitter.com/hashtag/ekolfood  

https://instagram.com/hashtag/ekolfood  
 
 
 
 
 
 
 
 

DİĞER HABERLER