SEKTÖRDEN

Yayın Tarihi: 30.11.2017 Perşembe 10:10:00

Erikli Bursa’da hem ödül verdi hem ödül aldı

Erikli Bursa’da hem ödül verdi hem ödül aldı

Türkiye’nin en sevilen suyu Erikli, Bursa’da düzenlenen İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nde Bursa iş dünyasının önde gelen isimleri ve sivil toplum temsilcileri ile bir araya geldi.

 İnteraktif Pazarlama Zirvesi kapsamında Erikli’nin katkılarıyla düzenlenen Bursa’ya Değer Katan Markalar Ödül Töreni’nde 9 markaya ödülleri takdim edildi. Bursa’nın önde gelen kanaat önderlerinin ve halkın oylarıyla belirlenen markalar arasında yer alan Erikli, aynı zamanda Bursa’ya Değer Katan Markalar Ödülü’nün de sahibi oldu.

Zirvede “Türkiye’nin sevgilisi, Bursa’nın Erikli’si” başlıklı bir sunum yapan Erikli & Nestlé Waters Türkiye Pazarlama Direktörü Tolga Ünvan şunları söyledi:

“Uludağ’ın lezzetini, iyilik ve canlılığını Bursa’dan tüm Türkiye’ye ulaştırıyoruz. Kaynağımızı aldığımız Bursa, bizim için çok kıymetli. Marka olarak Bursa’ya değer katan adımlar atıyoruz. Bursa'dan kazandığımızı yine Bursa'ya yatırıyor; yeni yatırım ve desteklerle Bursa’ya katkımızı artırmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda İnteraktif Pazarlama Zirvesi’nin sponsorları arasında yer almaktan ve Marketing Türkiye ile birlikte Bursa’ya değer katan markaları ödüllendirmekten mutluluk duyuyoruz. Bu törende Erikli olarak bizim de ödül almamız çok anlamlı oldu.”

Son 7 yıldır Bursa’nın vergi rekortmenleri liginde

Son 7 yıldır kesintisiz olarak Bursa’nın vergi rekortmenleri arasında yer almaktan gurur duyduklarını belirten Ünvan, “Bu şehre yatırım yapan, katkı sağlayan tüm markalarla birlikte Bursa’nın Türkiye ekonomisi içindeki yerini daha da güçlendireceğimize inanıyoruz. Erikli olarak biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz.”

Ambalajlı su sektörünün lideri gücünü yenilikten alıyor

Yarım asrı aşkın bir marka mirasına sahip olan Erikli’nin Türkiye’nin en sevilen suyu olma yolculuğunu anlatan Ünvan, “Ambalajlı su sektörü rekabetin yoğun olduğu bir sektör. Erikli olarak biz uzun yıllardır bu sektörde başarımızı sürdürüyoruz. Bu başarının en önemli sırrı tüketicimizi dinlemek, anlamak ve onun ihtiyaçlarına yanıt verecek çözümler sunmak. Biz hiçbir zaman sadece kendi markamızı düşünerek çalışmadık, sektörümüzü büyütmek için yenilikçi adımlar attık. Bugün Türkiye ambalajlı su sektörünün lideriyiz; iki yıl üst üste Lovemark seçildik. Bundan sonra da Uludağ’ın iyilik ve canlılığını öncü uygulamalarla tüm Türkiye ile buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

Elde ettikleri başarılarda her kanaldan tüketici ile birebir iletişim kurmanın önemli rol oynadığına değinen Ünvan, mobil uygulamadan Ramazan kampanyasına, çekilişlerden sosyal medya yönetimine pek çok kanaldan yürüttükleri iletişimle fark yarattıklarını vurguladı.

DİĞER HABERLER