SEKTÖRDEN

Yayın Tarihi: 22.08.2017 Salı 16:00:00

Pasta Giulietta ile INC Grup'tan büyük proje

Pasta Giulietta ile INC Grup'tan büyük proje

İtalyan tarzı taze makarna dünyanın her ülkesinde sevilerek tüketilen bir üründür. İtalya'da oluşturulan ve ülkemizde üretime geçen Pasta Giulietta markası ile INC grup çok önemli bir projeye imza attı.

İtalya'da oluşturulan ve ülkemizde üretime geçen Pasta Giulietta markası ile INC grup çok önemli bir projeye imza attı.

Firma tamamen doğal bir üretim tekniği ile ülkemizin TAZE SEBZE'lerini İtalyan tarzı RAVIOLI ve TORTELLINI makarnaları ile birleştirdi. Ürünlerin içeriği "makarna tüketimi" denildiğinde hiç akla gelmeyecek tatlara sahip. Örneği BALKABAKLI , ENGİNARLI ve  PATLICANLI  gibi bir çok sebze ürünün içinde tamamen taze olarak kullanılıyor. Firma bu inovatif girişimin akabinde yapılan tüm testlerden son derece başarılı netice almış ve şu anda İNGİLTERE , İSKOÇYA , BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ gibi ülkelerin önde gelen Perakendecilerine üretim yapmaktadır.Türk pazarında bu konseptin tanıtılması için bir perakende zinciri ile özel bir çalışma başlatılmış. Ürünler rafta taze olarak satılacak, aynı şekilde evinde saklamak isteyen tüketiciler içinde aynı zincirde donuk olarak da satılacak.

INC GROUP CEO 'su Gökhan Inceoglu aldıklarını, tüm üretim ve kalite sertifikalarına sahip olduklarını belirtti. Ayrıca bu konspeti geliştirirken Türkiye'deki makarna tüketimi ile İtalya'daki tüketimin miktarlarını değil ama sebebini konuştuk kendisi ile.Bu konuda Gökhan İnceoğlu İtalyan mutfağının neden dünyada bu kadar değerli olduğunu izah ederek başladı. " Elbette İtalyan mutfağı ve Türk mutfağı arasında büyük farklar var. Bizim kültürümüzde herşey var ve son derece lezzetli bir mutfağımız var ama malesef Türk yemeği denince dünyada tek bilinen yemek Döner. Ama italyanlar  Pizza ve Makarna gibi son derece basit iki ürünü son derece iyi pazarlamış ve dünya yemeği haline getirmiş. Büyük şehirlerde , şık italyan restaurantlarında basitce soslanmış el yapımı bir makarna için 25-30 Euro ödemeniz çok standart.

Biz makarnanın bu italyan özelliği ile , Türk mutfağının taze sebze gücünü birleştirdik. Ve sadece doymak için değil, sağlıklı beslenmek için bir konsept geliştirdik. Bizim ürünümüzü her yaştan insanlar, sağlıklı bir öğün olarak tüketebiliyor.  Yani Akdeniz tipi beslenmeyi kabul etmiş herkes birey, bu ürünü rahatlıkla tüketebilecek. Çünkü ürünümüz tamamen taze olarak üretiyoruz ve taze yumurta ile haşlama dışında hiç bir işlem görmemiş taze sebze katkısı ile tüketiciye sunuyoruz.. Asla “enginar” yemeyen bir çocuk makarnanın içinde bu ürünü rahatlıkla tüketiyor. Bu anneler için çok önemli bir malzeme."

Pasta Giulietta bu konsepti ile Türkiye'de 2 yolla tüketiciye ulaşacak. Öncelikle birçok restaurantın menüsünde görebileceksiniz, bunun için EDT kanalına hizmet veren bir bayilik sistemi ile yaygın dağılıma ulaşılacak. Diğer kanal ise perakendecilerimiz ile tüketiciye ulaşmak. Grup bu konuda "yaygın dağılım" yerine "uygun noktadan satış" prensibini benimşemiş. Bu sebeple satış noktasında 250 gr. lık ürünler 4 hafta raf ömrü ile soğuk dolapta tüketiciye sunulacak. Bu porsiyonlama 2 kişilik bir aile için son derece besleyici bir akşam yemeği olarak hesaplanmış. Ayrıca tüketici yine aynı noktalarda ürünü donuk olarak alabilecek ve evin dolabında 18 ay süreyle saklayabilecek.

Firma ürünün Türkiye genel dağıtımı için G&M FOOD SERVICE şirketini kullanıyor. İzmir merkezli bu EDT dağıtım şirketi Türkiye genelinde bayilik çalışmaları ile dağıtım işlerini organize etmek üzere çalışmaya başlamış.

DİĞER HABERLER