SEKTÖRDEN

Yayın Tarihi: 05.09.2017 Salı 17:35:00

Tedarikçi ve işletmeci bu portalda buluşuyor!

Tedarikçi ve işletmeci bu portalda buluşuyor!

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği tarafından hayata geçirilmiş olan portal www.yipmarket.net, yeme içme sektöründe faaliyet gösteren tedarikçiler ve işletmeleri bir araya getirecek.

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği tarafından (YİP) hayata geçirilen pazar yeri portalı www.yipmarket.net aracılığıyla; yeme-içme sektöründeki tedarikçiler, mal ve hizmetleri pazara çıkaracak.

Gıda toptancılarından teknik servis hizmeti veren firmalara; mimari ofislerden kahve tedarikçilerine kadar 229 farklı kategoride mal ya da hizmeti portalda bulmak mümkün.

Yeme İçme Profesyonelleri Derneği Başkanı Necdet Koç, www.yipmarket.net’in ortaya çıkış sürecini ve bu kapsamda yapılan çalışmaların detaylarını CMR Medya ile paylaştı.YİP Market’in uzun süredir ulusal ve uluslararası ölçekli firmaları buluşturan pazar yeri portallarının benzeri dijital bir mecra olduğunu aktaran Necdet Koç: “Yeme içme sektöründe faaliyet gösteren işletmelerle bu sektöre mal, ürün ya da hizmet sağlayan tedarikçilerin bir araya gelmesini amaçlıyoruz.” dedi.

Hem tedarikçinin hem de işletmelerin yanında

Alt yapı çalışmalarının yaklaşık bir buçuk yıl gibi bir sürece yayıldığı proje geçtiğimiz Ağustos ayında hayata geçirilmiş oldu. Portal tamamen Yeme İçme Profesyonelleri Derneği yönetiminde ve dernek kurallarının geçerli olduğu bir mecra. İnsanlar, dernek üyesi olup olmamasına bakılmaksızın yeme içme sektöründe faaliyet gösteren ve bu sektöre hizmet tedarik eden bu sayfada mal veya ürünlerini sergileyebiliyor ve satışa çıkarabiliyor.

Kaliteli ürün ve hizmet, uygun fiyatla tedarik edilecek

Bu portal aracılığıyla yeme-içme işletmeleri tek bir tıkla, aynı mal ya da hizmete ait onlarca farklı tedarikçinin fiyat, miktar, minimum sipariş, eldeki stok gibi farklı bilgilerine eş zamanlı ulaşma fırsatı yakalayacak. Böylece, aynı kalitedeki mal ya da hizmeti çok daha ucuza tedarik etme imkanı elde edilecek.

Tedarikçiler ise yeni işletmelere erişip satışlarını artırarak iş hacimlerini genişletecek. Ürün ve hizmetlerini sınırsız sayıda yükleyerek istedikleri zamanda ve istedikleri şekilde güncelleyebilecek. “Teklif Ver” butonu sayesinde, bir satış ekibine ihtiyaç duymadan yeme-içme işletmelerinin yetkililerine kolayca ulaşabilecek.

Hizmet bedelsiz sunuluyor

Portalın öne çıktığı bir başka özellik ise, sunulan hizmetlerin bedelsiz olması. www.yipmarket.net’te yapılan iş ve işlemler için herhangi bir komisyon alınmıyor. Sunulan imkanlar, Yeme İçme Profesyonelleri Derneği’nin mevcut ve potansiyel üyelerine sunduğu bedelsiz hizmetlerden oluşuyor.


Özel Haber  /  Özlem İnci Sesüren 

DİĞER HABERLER