RÖPORTAJLAR

Röportaj Tarihi: 04.04.2018 Çarşamba 10:50:00

Sera House Cafe'de evinizde gibi hissedeceksiniz

Sera House Cafe'de evinizde gibi hissedeceksiniz

KONUK: Sera House Cafe

RÖPORTAJ: Barış POLAT

Yemekleri, huzur veren bahçesi ve hikayesiyle etkileyen Sera House Cafe’nin lezzetli yemeklerinden tadabilir; güzel bir kahvaltıyla güne başlayabilir, kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Kafeniz tarihi bir köşkün bahçesinde bulunuyor ve hikayesi çok eskiye dayanıyor. Bir kez de sizden dinleyebilir miyiz?

Kafemiz, 1890 yılında inşa edilmiş, klasik bir Osmanlı köşkünün yemyeşil bahçesinde bulunuyor. Köşk, inşasından bu yana üç farklı kuşak aileye, onların çocuklarına ve torunlarına ev sahipliği yaptıktan sonra beş yıldan bu yana da bahçesinde misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Menü seçeneklerinizden bahseder misiniz? Misafirleriniz neden sizi tercih ediyor

Menümüz dünya mutfağı diyebileceğimiz, yerel dokunuşlarla zenginleşmiş lezzetlerden oluşuyor. Misafirlerimizin gözünde bizi farklı kılan en önemli özellikler, burada buldukları ev sıcaklığı ve güleryüzlü hizmet, tatlılar, soslar, mantı, börek, reçel ve limonataya kadar birçok ürünü kendimizin yapıyor olması, kullandığımız her malzemenin birinci kalite olması için gösterdiğimiz hassasiyet ve hijyene verdiğimiz aşırı önemdir.

Sera House Cafe günün her saati için bir seçenek sunuyor mu?

Oldukça zengin sayılabilecek bir menüyle üç öğün hizmet veriyoruz. Saat sınırlaması olmaksızın zengin bir kahvaltı seçeneği sunuyoruz. A la Carte menümüzün dışında, hafta içinde çalışanlar için ‘ev yemekleri’ yapıyoruz. Bu hizmeti butik ölçüde tutuyoruz, bu sayede ‘annenizinki gibi ev yemeği’ standartımız beş yıldır hiç değişmedi. Açıldığımızdan bu yana öğle yemeklerini bizde yiyen misafirlerimiz var.

Bunun dışında özel kapalı gruplar, şirketler, butik nişan ve düğünler için özel menüler de hazırlıyoruz. Sera House Cafe’nin lokasyonu avantaj sağlıyor mu?

Üsküdar gibi İstanbul’un ana merkezlerinden birinde olmamız elbette avantajlı. Komşu ilçelere ve toplu taşımaya yakın olmamız önemli. Ayrıca yemyeşil bahçemiz, şehrin göbeğinde gizli kalmış bir vaha gibi.

Son olarak, Food Time dergisi okuyucularına ve GidaGundemi. com sitesi takipçilerine neler söylemek istersiniz?

Şehrin yorucu temposundan bunalmış, küçük sıcak bir mola vermek isteyen herkesi bir gün köşkümüzün bahçesine bekleriz.