TARIM

Yayın Tarihi: 31.07.2017 Pazartesi 12:05:00

3 adımda GDO araştırması

3 adımda GDO araştırması

Organik besinleri bulmanın zor olduğu bu günlerde GDO'lu besinlerden korunmak için bazı detaylara dikkat edilmesi gerekiyor.

GDO'lu yiyecekler çağımızın sorunlarından biri. Organik besinler bulmak gün geçtikçe zorlaşıyor. Fakat bu adımları takip ederek almak istediğiniz ürünlerin GDO'lu olup olmadığını hemen anlayabilirsiniz

Etiketleri iyi okuyun

Organik ürünler daha özel bir biçimde etiketlenirler. Dolayısıyla %100 organik etiketi gördüğünüz ürünlere güvenebilirsiniz.

Bununla birlikte, organik ürünlerde içerik kısmında da GDO’suz olduğuna bilgisine bakabilirsiniz. Bu ürünlerin içinde GDO olma olasılığı en fazla %0.9’dur.

Görüntüsüne dikkat edin

GDO’lu ürünler, doğru boyutta ve doğru renkte olduğu için mükemmel görünür hem de dolapta daha fazla kalır. Eğer yiyecekleriniz kısa zamanda bozuluyor veya kurtlanıyorsa, GDO’lu olduğuna emin olabilirsiniz.

Dikkat edin

Soya fasülyesi, mısır ve kolza tohumu dünyada en çok kimyasıyla oynanan besinlerdendir. Bu besinler ise: sosis, süt ve süt ürünleri, unlu mamüller, kornfleksler, tatlı içecekler, mayonez ve çikolata şurubunda bulunur.

DİĞER HABERLER