TARIM

Yayın Tarihi: 28.11.2016 Pazartesi 18:24:51

İnsansız makine dönemi başlıyor!

İnsansız makine dönemi başlıyor!

Tarımsal mekanizasyon konusunda faaliyet gösteren Türkay Tarım Makinaları, üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliğini artırmaya yönelik çalışmalarını sürdürüyor.

Toprak işleme aletleri sektöründe yarım asrı deviren ve bu alanda Türkiye'nin en köklü firmalarından biri olan Türkay Tarım Makinaları, otonom tarım aletleri üretimi için Ar-Ge faaliyetlerini hızlandırdı. Firma kendiliğinden yürür aletlerin imalatıyla birlikte ürün gamını ve üretim miktarını daha da artıracak.

Türkay Tarım Makinaları Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Türkay, kendinden yürür aletlerle ilgili yoğun bir Ar-Ge çalışması yürüttüklerini ve önümüzdeki yıl içerisinde üretime başlayacaklarını ifade etti.

İnsansız ve kendiliğinden yürür makineler için uzun süredir çalıştıklarını belirten Türkay, "Bu ürün traktörün alternatifi olmayacak, ama traktör yerine kullanılacak. Önünde ve arkasında kuyruk milleri ve bir kompresörü olacak. Uzaktan kumanda ile talimat verilebileceğimiz bu makineleri istediğimiz zaman, istediğimiz yere gönderip, istediğimiz işlemi yaptırabileceğiz" dedi.

[ucluhaber]
 

DİĞER HABERLER